Zajímavosti

labrador hryže kost

7 nejčastějších mýtů o psech

Pejskové jsou pro mnoho domácností naprosto nedílnou součástí života. Přestože se zdají být našimi nejlepšími přáteli, existuje okolo nich celá řada mýtů, které se předávají z generace na generaci a mohou nás zavést do omylu. Možná jste od vaší babičky slyšeli něco jako "Pes je nejspokojenější, když dostane vařenou kost. Syrovou mu určitě nedávej!". Jenže, jak to obvykle bývá, realita je o trochu složitější.

asistenšní pes retrívr ray a jeho páníček

Helppes – příběh psího hrdiny

Pan Marek trpí na epileptické záchvaty, žije se svou přítelkyní a fenkou Baruškou, která mu se záchvaty pomáhala, ale nyní už je v psím zaslouženém důchodu a aktivní pomoc mu poskytuje její nástupce, také vycvičený ve společnosti Helppes. Ta pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Takto vycvičení psi jsou všichni hrdinové, protože bez nich by osoby s handicapy jen těžko fungovaly v běžném životě. My vám nyní představíme příběh jednoho z nich, a to konkrétně psího asistenta Flat coated retrívra Reye, který každý den radostně a bez ustání pomáhá panu Markovi.

2 pejsci v útulku Tachov u Šmudliny

Život v útulku: Jak se pejskům a kočičkám žije a jak jim můžete pomoci?

O Vánocích bývá v útulcích rušno. Lidé si chtějí splnit vánoční dobrý skutek a vozí do útulků deky, krmiva a cokoliv dalšího je napadne, že by se pejskům a kočičkám mohlo hodit. Ne vždy se ale trefí do toho, co je v útulku zrovna potřeba a dobrý úmysl vyjde zbytečně vniveč. Pojďte s námi na návštěvu do útulku Tachov u Šmudliny a zjistěte, jak tam probíhá běžný den a jak můžete pomáhat opravdu smysluplně.

pes s brýlemy na čumáku leží s knihou vedle štěněte

Tipy na nejlepší knížky se psími příběhy

Chcete potěšit blízkého pejskaře originálním dárkem? Nebo chcete rozšířit psí knihovničku o nějakou tu beletrii? Máme pro vás tipy na knížky s nejoblíbenějšími psími příběhy.

mourovatá kočka leží na pařezu

Proč kočky přešlapují?

Přešlapuje váš kočičí miláček v pelíšku, na vašem klíně nebo třeba na trávníku? Přemýšlíte, co za tím vězí a zda je to normální? Kočičí přešlapování má různé důvody, ale vždy se jedná o běžné a přirozené kočičí chování. Zjistěte, kdy a proč kočka přešlapuje.

rodinka u notebooku se zlatým retrievrem

Očipovat nestačí: Jak zaregistrovat čip psa?

Nechali jste svého pejska očipovat, lísteček strčili do očkovacího průkazu a tím to pro vás skončilo. Pejsek je sice čipovaný, takže zákon jste dodrželi, ale dokud čip nezaregistrujete, je v podstatě k ničemu. Zjistěte proč a jak čip svého psa zaregistrovat!

australák leží rozvalený na zádech na matraci v bytě

Mazlíčci v nájemním bytě: Jaká máte práva jako nájemce a pronajímatel?

Našli jste perfektní byt, ale na konci inzerátu stojí “bez domácích mazlíčků”. Najít pronájem i s chlupatým parťákem může být někdy oříšek. A přitom více než 60 % českých domácností má doma i domácího mazlíčka. Jak to se zákazy mazlíčků vlastně je?

modrý papoušek

Život s papouškem

Papoušci jsou skvělí společníci. Jsou inteligentní, hraví a po ochočení velmi přátelští. Papoušek vám může být stejně věrným společníkem jako pejsek nebo kočka. Na co se můžete těšit, když si domů papouška pořídíte?

cesta na měsíc s NASA

Akinu poletí s NASA na Měsíc!

Konečně se dočkáme a poletíme do vesmíru. – Takto se radujeme my všichni zaměstnanci v Akinu, protože dlouho plánovaný projekt s pracovním názvem “Lajka nebyla poslední” dostal v NASA zelenou a do konce tohoto roku začne výcvik, který bude trvat další tři roky.

papoušek zobe medovou tyčinku

Pořizujeme papouška: Co papoušek potřebuje a na co nezapomenout?

Pořízení papouška je velký závazek. Papoušci jsou vysoce inteligentní tvorové, kteří vyžadují zvláštní pozornost a péči. Od správné stravy a prostředí až po pochopení jejich chování a potřeb. Jak se o papouška správně starat a co pořídit, aby se mu u vás dobře a spokojeně žilo?

štěně a kotě drží v náručí veterinární lékařka

Očkování psů, koček a králíků: Povinná, doporučená a volitelná očkování

Která očkování jsou pro jaké zvíře povinná? Jaké jsou možnosti volitelných vakcín? A kdy vlastně s očkováním začít? Přečtěte si, jak na očkování u psů, koček a králíků.

bígl pracuje s čmuchacím koberečkem

Enrichment pro psy, kočky a další domácí zvířata

Psi, kočky, hlodavci a další zvířata, která nežijí ve volné přírodě, mohou trpět nedostatkem podnětů, které by stimulovaly jejich smysly a intelekt. A právě to řeší enrichment - podněcuje přirozené instinkty, podporuje řešení problémů a vytváří zábavné prostředí. Máme pro vás tipy na enrichment aktivity pro psy, kočky i další domácí zvířata.

černá kočka leží na diáři se jmény

Víte, kdy slaví váš kočičí mazlíček svátek?

Hledáte vhodné jméno pro své koťátko? Nebo jste se rozhodli, že je konečně čas zjistit, kdy si váš kočičí parťák zaslouží extra porci pamlsků?

ridgeback leží v obýváku a mezi packami má diář

Víte, kdy slaví váš psí mazlíček svátek?

Začátek roku je skvělou příležitostí pro to, abyste si konečně zjistili, kdy vaši mazlíčci slaví svátek. Máme pro vás psí kalendář jmen, takže letošek můžete mít pár oslav navíc!  Hodí se vědět: Pro snadné vyhledávání konkrétního jména stiskněte Ctrl+F. Zobrazí se vám nová lišta s políčkem, do kterého můžete zadat hledaný výraz.

zlatý retriever leží s packou na taburetu

Podporujeme projekt na výcvik psů pro detekci rakoviny Dog 4 Doc

Představujeme vám projekt na podporu výzkumu a využití psů pro diagnostiku lidských onkologických onemocnění. Tento projekt využívá unikátních schopností psího čenichu, který je schopen detekovat některé druhy onkologických onemocnění s vysokou mírou spolehlivosti. Věříme, že tento projekt má velkou budoucnost a jsme rádi, že můžeme být od začátku u toho.   Zakladatelem projektu je šéfredaktor kynologického časopisu Psí kusy Dušan Stuchlík, společně s Nemocnicí Na Bulovce a neziskovou organizací ANIMAL EYE.

borderka čmuchá pamlsek ve srolovaném ručníku dle metody enrichment

Enrichment: Proč to vyzkoušet?

Chcete, aby byl váš mazlíček šťastný a spokojený? Chcete podpořit jeho instinkty? Zjistěte, co je to enrichment a jak tuto metodu zařadit do každodenního života svého parťáka. Spokojenost na všech frontách zaručena! Co je Enrichment?Enrichment - v poslední době velmi často skloňované a vyhledávané slovo. Jedná se o “zpestření prostředí a uspokojení fyzické a psychologické potřeby zvířat v lidské péči”. Jde o aktivity a činnosti, které napodobují aktivity zvířat z volné přírody tak, aby to zlepšilo kvalitu jejich života.  Zjednodušeně se jedná o postup, kterým se podporuje přirozené chování zvířat. Proto v zoologických zahradách funguje tzv. zoo enrichment. Enrichment se ale uplatňuje i při soužití s domácími mazlíčky.  Příklad: Ledním medvědům zamrazují ošetřovatelé potravu do ledu – pro lední medvědy je to tak ve volné přírodě přirozené.

pes leží na posteli přikrytý peřinou

Spaní v jedné posteli se svým mazlíčkem?

Někdo má rád, když se k němu mazlíček v noci přitulí a třeba mu zahřívá záda. Někomu se pes či jiné zvíře v posteli příčí. Ať už to je z důvodu hygieny, nebo třeba pohodlí. Jak to máte vy? A je to vůbec zdravé?

dívka drží láskyplně hlavu psa a tiskne ji ke své

Zvířecí hrdinové, kteří zachránili život člověka

Často slýcháme příběhy, ve kterých zvíře zachránilo život člověku. Po celém světě žije nespočet hrdinů z říše zvířat - a my jsme pro vás vybrali ty největší hrdiny a nejzajímavější příběhy. Varování - slzám dojetí se nejspíš nevyhnete.

pes na vodítku má otevřenou tlamu

Odpovědnost za škodu způsobená zvířetem

Nové zvíře vám nevnáší do života vždy jenom radost, ale někdy také starosti. Třeba když vám pes rozkouše památeční polštářek z bruselské krajky či kočka rozbije vázu po pratetě. Ale co teprve, když se obdobná věc stane u přátel na návštěvě nebo když vaše zvíře na někoho zaútočí na ulici? Jakým způsobem máte reagovat a za co nesete odpovědnost jako majitelé zvířete?

malá holčička s culíky objímá štěně zlatého retrívra

Domácí mazlíček jako dárek za vysvědčení?

Chcete potěšit svého školáka nějakým domácím mazlíčkem? Možná už právě proto, že na vás dělá smutné oči a prosí o nějaké domácí zvířátko? Jistě by si ho zasloužil, ale vy nevíte, které zvířátko nejlépe vybrat. A už vůbec si nejste jisti, jak se o nového člena rodiny bude starat a pečovat? Právě proto jsme pro vás připravili malého průvodce, který vám pomůže najít toho pravého mazlíka, aby byla spokojena celá domácnost.

psí ohařka sedí v lese

Raději psa s PP, či bez PP?

Když psa, tak proč s průkazem původu, když ti bez průkazu jsou levnější? Chcete pejska pro radost a na výstavy chodit nechcete, tak proč „zbytečně“ platit za štěně více? V tomto speciálním článku si trochu poodhalíme problematiku psů s PP a bez PP.

strana: 1 , 2

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie