Dogdancing

bílý chlupatý pes předvádí trik z dog dancingu

Dogdancing je krásný sport, který dává vyniknout harmonii mezi psem a jeho psovodem. Věnovat se mu může naprosto každý.

Dogdancing se dělí na 4 divize a to na:

  • Musical dressage (MD) – tato divize je známá také jako hudební drezura, která je založena na pohybu psa. Většina cviků je prováděna v klusu psa.
  • Heelwork to Music (HtM) - pes je v těsné blízkosti u psovoda.
  • Freestyle (F) – tato divize je zaměřená na triky, skoky a práci ve vzdálené pozici.
  • Dances with Dogs (DwD) - psovod předvádí krokové sekvence a takzvaně tančí, společné cviky psa a psovoda musí být synchronizované.

Mezi závodní kategorie se řadí divize Freestyle a Heelwork to Music. Závodní kategorie se dělí na začátečníky a pokročilé.

Před puštěním se do závodů „naostro“, doporučujeme, aby si psovod se svým psem vyzkoušel nejprve kategorii FUN. V této kategorii je možné psa v průběhu vystoupení odměňovat a vyzkoušet si, jak jeho pes v prostředí reaguje a zda by zvládl oficiální závody, kde je odměňování již zakázáno.

Cesta k Champion of Dogdancing

Zkoušek z dogdancingu je celkem 12, po složení všech zkoušek na výborně pes získá titul nejvyšší, a to Champion of Dogancing (CoD). V současné době se tímto titulem pyšní pouze 19 psů.

První stupeň zkoušek je poměrně jednoduchý, psovod může psovi dávat nejen povely, ale také mu může pomoci při cviku ukázáním. Po úspěšném složení zkoušek prvního stupně pes získá titul Master of Dogdancing 1.stupeň ( MoD1 ).

Ve druhém stupni už by psovod neměl pomáhat psovi ukazováním, pouze říká povely, pokud by psovod ukazoval, projeví se to na bodovém ohodnocení. Po úspěšném absolvování všech 4 divizí s výsledkem zkoušky na výborně získá pes další titul a to Master of Dogdancing 2.stupeň ( MoD2).

A teď už jsou na řadě poslední a také nejtěžší zkoušky třetího stupně, po splnění všech zkoušek na výborně získá pes titul Master of Dogdancing 3.stupeň (MoD 3) a Champion of dogdancing.


Cesta je to dlouhá, ale se spostou trpělivosti a píle v trénincích to může zvládnout kdokoliv.

Jak je na této cestě úspěšná naše kamarádka Zuzka se svým Toníčkem z chovné stanice Zamunda se dočtete v našem článku.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie