Proč oblékat psy na zimu

západ slunce, sníh, panička drží svého bígla za packu

Obleček pro psa není žádnou novinkou. Jakmile se ochladí, můžete pejsky v oblečcích potkávat v ulicích čím dál častěji. Je to tak, zimní obleček pro psa má schovaný doma v šuplíku leckterý páníček. Je ale opravdu třeba pejska oblékat? A poznáte, kdy je mu zima?

Kdy je psovi zima?

Pejsek vám to sám neřekne, ale poznáte to snadno tak, že se třese, ježí se mu chlupy a cvaká zuby. Určitě to nepodceňujte, protože i pejsek se může nastydnout či mít například zánět močového měchýře.

Kdy oblékat psa?

Nejvíce záleží ta tom, jaké máte plemeno. Taková velká plemena jako je chlupatý Bernský salašnický pes nebo Kavkazský pastevecký pes snáší mrazy mnohem lépe, než krátkosrstá plemena nebo dokonce Americký bezsrstý teriér, který nemá srst vůbec. Takovému malému plemeni jako je Čivava či Jorkšírský teriér hrozí rychlé prochladnutí a je jim proto potřeba přidat ještě jednu vrstvu oblečení na zahřátí. 

Dále zima nedělá dobře štěňátkům, starým a nemocným psům. Jak zvolit správný obleček na podzim a jaký na zimu jsme psali v tomto článku.

Když mrzne, venčete krátce

Ano, běžte ven a místo jednoho delšího odpoledního venčení, venčete raději dvakrát či třikrát na kratší dobu, aby pejsek neprochladl. Určitě se snažte, aby měl pejsek venku nějakou aktivitu a dostatek pohybu. To můžete zajistit třeba aportováním či jinou vaší oblíbenou pohybovou hrou.

Myslete na tlapky

Péče o psa v zimě je důležitější než kdykoli jindy. Tlapky dostávají zabrat na každém kroku. Nejvíce jim škodí posypová sůl a zmrazky. Ošetřete tedy pejskovi tlapičky balzámem, mastí s včelím voskem či vazelínou před procházkou, aby je měl ochráněné. A to stejné udělejte i po procházce. Vymyjte a usušte tlapky a znovu namažte.

Jak se se zimou vypořádává váš pejsek? Napište nám.

Sdílet na:

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie