Všechny články

hračky

Akinu kolekce český les v lese

Akinu kolekce ČESKÝ LES

Zajímá vás příběh naší dlouho očekávané kolekce Akinu ČESKÝ LES? Kdo přišel s prvotní myšlenkou, jaká příroda nás inspirovala a v čem je tato kolekce unikátní? To vše a mnohem více se brzy dozvíte.

veselé štěně leží na koberci a má otevřenou tlamu

5 tipů, jak udržet svého chlupáče zdravého a šťastného

Každý páníček chce pro svého psího parťáka to nejlepší. Chce, aby byl spokojený, zdravý a šťastný. No jo, ale co to vlastně obnáší? Máme pro vás hned pět praktických rad, díky kterým budete přesně vědět, jak na to.

bígl pracuje s čmuchacím koberečkem

Enrichment pro psy, kočky a další domácí zvířata

Psi, kočky, hlodavci a další zvířata, která nežijí ve volné přírodě, mohou trpět nedostatkem podnětů, které by stimulovaly jejich smysly a intelekt. A právě to řeší enrichment - podněcuje přirozené instinkty, podporuje řešení problémů a vytváří zábavné prostředí. Máme pro vás tipy na enrichment aktivity pro psy, kočky i další domácí zvířata.

bígl má položenou hlavu na hračkách

Jak správně používat hračky pro psy?

Koupíte svému miláčkovi novou hračku a za půl hodiny už ji rozcupovanou házíte do koše. Víte, že cupování plyšáků váš parťák miluje, ale kdo má pořád kupovat další? Nebo má naopak váš pejsek plný košík hraček, ale málokdy o některou projeví zájem? Zjistěte, jak si s nimi “správně” hrát!

australák leží v pelíšku a má u sebe Akinu mini Multík a dobroty

Ještě nemáte dárek pro svého chlupáče? Máme tipy na nejlepší dárky!

Vánoce se blíží a přípravy jsou v plném proudu. Pokud jste v tom shonu zapomněli vybrat dárek pro svého věrného parťáka, máme pro vás tipy na nejlepší dárky pro pejsky.

mainská kočka s hračkou s pírky

Kdo si hraje, nezlobí aneb TOP kočičí hračky, které vám zachrání záclony

Kočky jsou šelmy, které potřebují během dne vybít velkou dávku energie. Není se čemu divit, když velkou část dne tráví odpočinkem. A když zrovna nespí, potřebují akci! Pokud nechcete, aby si vaše kočka vybíjela přebytečnou energii na vašem nábytku, měli byste mít v zásobě dostatek hraček. Které by neměly chybět v žádné kočičí domácnosti?

dva australáci okusují balonky

Kdo si hraje, nezlobí: 5 hraček, které by měl mít každý pejsek

Aportování, cupování, okusování, čmuchání… každý pejsek má svou oblíbenou činnost. Ať už ji ten váš už objevil, nebo zatím zjišťuje, co ho opravdu baví, tyhle hračky by měl mít každý z nich.

borderka čmuchá pamlsek ve srolovaném ručníku dle metody enrichment

Enrichment: Proč to vyzkoušet?

Chcete, aby byl váš mazlíček šťastný a spokojený? Chcete podpořit jeho instinkty? Zjistěte, co je to enrichment a jak tuto metodu zařadit do každodenního života svého parťáka. Spokojenost na všech frontách zaručena! Co je Enrichment?Enrichment - v poslední době velmi často skloňované a vyhledávané slovo. Jedná se o “zpestření prostředí a uspokojení fyzické a psychologické potřeby zvířat v lidské péči”. Jde o aktivity a činnosti, které napodobují aktivity zvířat z volné přírody tak, aby to zlepšilo kvalitu jejich života.  Zjednodušeně se jedná o postup, kterým se podporuje přirozené chování zvířat. Proto v zoologických zahradách funguje tzv. zoo enrichment. Enrichment se ale uplatňuje i při soužití s domácími mazlíčky.  Příklad: Ledním medvědům zamrazují ošetřovatelé potravu do ledu – pro lední medvědy je to tak ve volné přírodě přirozené.

kočka sedí v cestovním kufru

Cestování s kočkou

Potřebujete odcestovat a chcete nebo dokonce musíte vzít svého kočičího miláčka s sebou? Poradíme vám, jak zvládnout společné cesty hravě a bez stresu. Stačí se jen pořádně připravit.

kočka s interaktivní hračkou Akinu

Nejlepší hračky pro kočky? Ty interaktivní!

V každé kočce dřímá šelma. I v té vaší, která už pět hodin spí na topení. Každá kočka potřebuje stimulaci a ty domácí obzvlášť. Zatímco venkovní kočky naplňují své potřeby lovem, ty domácí mohou trpět nedostatkem pohybu a zábavy.

pes sedí na modré čmuchací dečce

Když se pes nudí: Tipy na nej hračky a aktivity

Ne vždy máte čas vzít svého pejska na pořádnou procházku a pořádně ho vyběhat. Jsou dny, kdy ho stihnete dvakrát vyvenčit a je vám líto, že nemáte čas se mu věnovat tak, jak by potřeboval. Pak jsou zase dny, kdy ten čas sice máte, ale zase vám nehraje do karet počasí. Máme pro vás tipy, jak pejska zabavit!

kotě v dlani člověka spokojeně spí

Péče o kočku v zimě: Podrobný průvodce

Venkovní kočky vyžadují v zimě zvláštní péči a pozornost. Ty domácí si možná ani nevšimnou, že venku sněží. A polodomácí kočky zase tráví nezvykle hodně času doma. Ať už máte kočičku venkovní nebo domácí, víme, jak se jí postarat o příjemné prožití zimního období.

vánoční přání akinu s ozdobami

Tipy na vánoční dárky 2021

Jako každý rok, i letos vám přinášíme tipy na dárky pro vaše mazlíčky. A že je z čeho vybírat. Tak hoďte stres i starosti za hlavu a pojďte se inspirovat. Vše, co potřebujete, můžete sehnat na jednom místě.

psí kavalír leží na vánoční čmuchací punčoše a má u sebe tréninková masíčka Akinu

Čmuchací punčocha, která pomáhá

S láskou nastříhaná a ručně ušitá, limitovaná edice, pracovní sobota, celý výtěžek pro vybranou organizaci, … o čem že je řeč? 

dvě morčata chroupají petržel

Rozhovor: zajímavosti o morčatech

Máte doma morčátko nebo přemýšlíte o jeho pořízení? Vyzpovídali jsme Báru Kettnerovou, která má bohaté zkušenosti ohledně chovu těchto mazlíků. Prozradila nám nejen jakou povahu morčátka mají, co potřebují a co jim škodí, ale i pár dalších zajímavostí.

štěně má za sebou popsanou školní tabuli a okusuje staré knihy

Pořizujeme si štěňátko: Rady od nás, pro vás

U nás v Akinu je každý odborník na něco jiného, ale spojuje nás obrovská láska ke zvířatům. Většinu z nás právě ke psům. A protože nás psi doprovázejí téměř na každém kroku a snadno tak sbíráme nové zkušenosti, rádi bychom vám předali své poznatky spojené s pořízením štěňátka a následné péče o něj.

dva psi okusují chladící hračku Akinu nanuk

Chladím, chladíš, chladíme

Zima byla tuhá, dlouhá, ale léto a sluníčko se konečně dostávají k moci a síle. Čekají nás výlety, dovolené, dovádění a hromada smíchu a radosti. Při tomhle všem veselení nezapomínejme ani letos na to, že náš mazlíček ne vždy dokáže vyhodnotit, kdy je čas na odpočinek, a proto jsme tady my, milující páníčci, kteří jsme připraveni vždy včas a správně zakročit. Dnes se podíváme na pár vychytávek a nápadů, jak svého pejska během horkých letních dní ochladit.

border kolie má hlavu na pacce a vedle ní leží psí interaktivní hračka

Interaktivní hračky pro psy

Už to bude rok...to se někdy stává. Ano, je to část jedné české písničky, ale také tvrdá realita. Už rok nás totiž sužuje obávaný virus. S ním také ruku v ruce přišla velká omezení a naše životy se obrátily naruby. A protože my akiňáci se snažíme myslet pozitivně a zůstat negativní, přinášíme vám spousty tipů a her, jak se se svým parťákem zabavit a utužit tak společné pouto.

psí kavalírka leží na kožešině a má kolem sebe dárky a pře sebou Akinu plyšového soba

Tipy na vánoční dárky 2020

Je ten nejvyšší čas začít shánět dárky pro své nejbližší. Mnozí z nás nakupují velice rádi i pro své domácí mazlíčky, kterým dáreček pod stromečkem také udělá velikou radost. Pojďte se podívat na to, co jsme si pro letošní Vánoce připravili.

mourovatá šedá kočka sedí s hlavou do strany

Proč kočky vrní?

Zdá se, že neexistuje příjemnější zvuk, než je předení kočky. V současné době se má za to, že předení vzniká při nárazu hlasivek. Tento zvuk kočka vydává po celý život, ovšem na začátku se každá kočka musí správnému vrnění nejprve naučit. Už několik málo hodin po narození, koťátko začne vydávat svůj první vrnící zvuk pro kontakt s matkou. Ale čeká ho ještě dlouhá cesta, než bude jeho vrnění znít, jako u dospělých jedinců. Kočky vydrží vrnět bez přestání klidně celé hodiny, aniž by se unavily, ale proč to vlastně dělají?

kočka je na podzimní zahradě má modrý obojek a dostává od paničky pamlsek Akinu

Jak naučit chodit kočku na vodítku?

Zní to jako vtip? Ne opravdu si z vás nestřílíme. V dnešní době je stále ve větší oblibě nejen venčení psů, ale také koček či zakrslých králíčků. V Praze jsem dokonce potkala pána, co venčil poníka a dával mu povely „sedni“ a „zůstaň“ jako kdyby to byl pes.Pokud nechcete, aby si vaše kočička doma jen válela šunky, můžete s ní začít chodit na procházky ven. Jen je třeba na to kočičku postupně připravit. Kočky jsou divoké šelmy milující svobodu. Dejte tedy té své dostatek prostoru a času takovouto novinku vstřebat.

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie